19 października br. Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej uczestniczył w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch spotkaniach

Pierwsze było z absolwentami „Mechaniaka” i obecnymi pracownikami Wydziału Mechanicznego. Dr inż. Paweł Dariusz Ostapkowicz oraz mgr inż. Wojciech Grodzki mówili o swoich ścieżkach kariery oraz czym zajmują się obecnie. Pracownicy mogli zobaczyć starą szkołę i odświeżyć wspomnienia, udzielić uczniom porad i wskazówek.

Drugie spotkanie poprowadzili nasi studenci Szymon Podziewski oraz Mikołaj Sujeta, którzy są również członkami Wydziałowej Rady Samorządu Studentów. Dodatkowo Mikołaj jest absolwentem „Mechaniaka”. Opowiedzieli o swoich wyborach życiowych, życiu studenckim, o możliwości łączenia nauki z pasją podczas studiowania.

Dziękujemy Zespołowi Szkół Mechanicznych w Białymstoku za zaproszenie oraz miłe przyjęcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uczestnictwa WM w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku