Odwiedziliśmy Zespół Szkół przy ul. Tadeusza Kościuszki w Siemiatyczach! To pierwszy przystanek na trasie tegorocznych Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”, które po raz dwudziesty zorganizował dwutygodnik Wieści Podlaskie we współpracy z miastami powiatowymi województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

19 lutego 2024 r. stoisko informacyjne Politechniki Białostockiej chętnie odwiedzali uczniowie szkół ponadpodstawowych z Siemiatycz. Mogli tu zadać pytania na temat 30 kierunków studiów, które nasza uczelnia oferuje w rekrutacji na studia 2024/2025, zaopatrzyć się w ulotki, a nawet… pobawić się z najnowszą maskotką Wydziału Mechanicznego, mechatronicznym modelem psa, który wspiera edukację studentów na kierunkach: automatyka i robotyka oraz mechatronika.

Julię Adamczuk z klasy maturalnej liceum ogólnokształcącego zainteresował kierunek logistyka, który może studiować na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

– Uważam, że to perspektywiczny kierunek. Ale byłam też ciekawa, jakie przedmioty mają studenci logistyki. Na stoisku miałam okazję zapytać o to i myślę, że to coś, co mogłoby mnie zainteresować. Na pewno spróbuję dostać się na te studia – powiedziała nam tegoroczna maturzystka.

Inna maturzystka z Siemiatycz poszukiwała informacji o gospodarce przestrzennej.

– Słyszałam wiele dobrych opinii o uczelni i samym kierunku. Dlatego dziś skorzystałam z okazji i wypytałam dokładniej o to, co można robić po tym kierunku i jak zapisać się na studia – mówiła Julia Buźko.

Damian, maturzysta z klasy matematyczno-fizycznej jeszcze nie zdecydował, na jakim kierunku studiów chce kontynuować swoją naukę.

– Szukam czegoś powiązanego z informatyką, mechatroniką. Bardzo spodobał mi się robot-piesek przy stoisku Politechniki Białostockiej. Fajnie, że to nie tylko zabawka, ale też przedmiot, na którym trenują studenci. To mnie zainteresowało. Wziąłem ulotkę i pomyślę, na jaki kierunek kandydować – powiedział Damian.

Już te głosy pokazują, jak zróżnicowane są zainteresowania młodzieży z Siemiatycz. Jesteśmy przekonani, że rozmowy ze studentami i pracownikami Politechniki Białostockiej pozwoliły je ukonkretyzować i zaplanować ścieżkę edukacyjną na miarę zainteresowań, możliwości i marzeń. Maturzyści dowiedzieli się od nas, jakie kierunki oferuje Politechnika Białostocka, jak wziąć udział w rekrutacji, jak skorzystać z akademików oraz wsparcia materialnego dla studentów.

Przed nami jeszcze wizyty w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Sokółce, Ełku, Wysokim Mazowieckim, Zambrowie, Grajewie.

Wszędzie tam będziecie mogli spotkać naszych pracowników i studentów, z którymi można porozmawiać o kierunkach studiów, zasadach rekrutacji, warunkach studiowania, rozwijaniu swoich pasji w kołach naukowych.

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!

Politechnika Białostocka spotyka się z kandydatami na studia!
W lutym i marcu odwiedzimy 11 szkół ponadpodstawowych w regionie. Będziemy też na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie. Natomiast 13 marca zapraszamy maturzystów na Dzień Otwarty!

Data: Miejsce prezentacji:
19.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół w Siemiatyczach
20.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w I LO w Bielsku Podlaskim
21.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w II LO w Hajnówce
22.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Sokółce
22.02.2024 XVII Łosickie Spotkanie Edukacyjne
27.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 6 w Ełku
28.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
29.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie
1.03.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie
13.03.2024 Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej
15-16.03.2024 Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2024 (Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie)