Jak co roku we wrześniu Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z uczelniami organizuje ogólnopolską kampanię informacyjną dla uczniów najstarszych klas szkół ponadpodstawowych. Salony Maturzystów to cykl wydarzeń, podczas których można poznać wiele szczegółów dotyczących egzaminów maturalnych. Prezentacjom specjalistów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych towarzyszą targi edukacyjne, na których uczniowie mogą uzyskać nieocenioną pomoc w wyborze studiów oraz zaplanowaniu ścieżki kariery.

Na trasie Salonów jest również Białystok! Białostocki Salon Maturzystów odbędzie się 8 września, w godzinach 9.00-15.00 na Uniwersytecie w Białymstoku (budynek Wydziału Chemii oraz budynek Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. K. Ciołkowskiego 1M).

W programie wydarzenia są:

TARGI EDUKACYJNE – wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych

Zdajesz w przyszłym roku maturę? Chcesz wybrać studia, ale nie wiesz jakie? Pomożemy Ci w tym! Przyjdź na stoisko Politechniki Białostockiej i porozmawiaj z naszymi przedstawicielami o oferowanych kierunkach, zasadach rekrutacji, możliwościach rozwoju swoich pasji społecznych, naukowych i sportowych, szansach spędzenia części studiów na partnerskich uczelniach zagranicznych i o wielu innych atutach naszej uczelni. Podpowiemy Ci, jakie przedmioty rozszerzone zdawać na maturze, żeby zwiększyć swoje szanse przyjęcia na wymarzony kierunek. Dowiesz się także, które egzaminy zawodowe są brane pod uwagę w rekrutacji na studia w Politechnice Białostockiej. Podczas rozmowy na naszym stoisku możesz wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości dotyczące wyboru studiów. Śmiało pytaj o akademiki, atmosferę w czasie studiów, opłaty rekrutacyjne, egzaminy wstępne, a także perspektywy zawodowe po zdobyciu tytułu inżyniera lub licencjata. Razem zastanowimy się nad takim wyborem kierunku studiów, który będzie odpowiadać Twoim zainteresowaniom.
Wizyta w części targowej Salonu, gdzie prezentować się będą uczelnie, wydawnictwa i inni nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

PREZENTACJE OKE w ŁOMŻY – wstęp dla osób zarejestrowanych

Znamy już program tegorocznego Białostockiego Salonu Maturzystów. Ruszyła też rejestracja na poszczególne spotkania. Wśród tematów wykładów i prezentacji przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży są egzaminy maturalne z przedmiotów głównych i dodatkowych, m.in. geografii, historii, WOS-u. Miejsce na auli jest ograniczone, więc na wybrane spotkanie warto zapisać się wcześniej.

Rejestracja na spotkania Białostockiego Salonu Maturzystów dostępna jest na stronie: salonmaturzystow.pl

Dodatkowym plusem zarejestrowania swojego udziału w Salonie jest możliwość odebrania bezpłatnej publikacji Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” (można też pobrać kod z dostępem do e-booka). Znajdują się w nim informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023; harmonogram; porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), a także Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!). Są też informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Patron medialny Białostockiego Salonu Maturzystów: TVP3 Białystok, Radio Akadera

Patron medialny ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023: strefaedukacji.pl

(mr)