// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Zambrowski „Czerwoniak”, czyli Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego, po raz ósmy był gospodarzem Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”. To cykliczne wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Oferuje przyszłym absolwentom szkół ponadpodstawowych bogaty wybór informacji na temat możliwości kontynuowania nauki w szkole wyższej.

29 lutego hala sportowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Zambrowie wypełniła się setkami uczniów z najstarszych klas szkół ponadpodstawowych. Spotkaniem z przedstawicielami uczelni zainteresowani byli szczególnie maturzyści 2024.

– Stoiska są bardzo ciekawe. Cieszę się, że nie wyjeżdżając z Zambrowa mogę porównać ofertę różnych uczelni. Zebrałam naprawdę sporo materiałów informacyjnych do późniejszego przejrzenia w domu. Mam nadzieję, że uda mi się dobrze zdać maturę i dostać na wymarzone studia – powiedziała nam jedna uczestniczek, odwiedzająca dzisiejsze targi.

Politechnika Białostocka na swoim stoisku promowała 30 kierunków kształcenia, które są w ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2024/2025. O ich atutach i perspektywach zawodowych absolwentów opowiadali wykładowcy i studenci.

Przedstawiciele uczelni przeprowadzili mnóstwo rozmów z uczniami! Doradzali, jak zaplanować ścieżkę edukacyjną na miarę zainteresowań, możliwości oraz marzeń. Wyjaśniali, jak przebiega proces rekrutacji kandydatów na studia w Politechnice Białostockiej: od zapisów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, po otrzymanie informacji o zakwalifikowaniu na studia i złożenie niezbędnych dokumentów. Maturzyści dowiedzieli się również, jak postarać się o miejsce w domach studenta oraz na jakie wsparcie stypendialne mogą liczyć w czasie studiów.

Uczelnia wręczyła też specjalne zaproszenie do odwiedzenia Politechniki Białostockiej na Dniu Otwartym. Wydarzenie ma już swój serwis internetowy: dni.pb.edu.pl, na którym na poszczególne atrakcje: wykłady, prezentacje, zwiedzanie laboratoriów mogą zapisywać się grupy zorganizowane i osoby indywidualne.

W Dniu Otwartym Politechniki Białostockiej można wziąć udział także bez wcześniejszej rejestracji. Warto wtedy skierować swoje kroki do Centrum Nowoczesnego Kształcenia na ul. Zwierzynieckiej 16. Na uczestników będą tam czekać stoiska kół naukowych, prezentacje o rekrutacji i mnóstwo innych atrakcji.

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej odbędzie się 13 marca 2024 r. od godz. 9 do 15.

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!

W lutym i marcu Politechnika Białostocka odwiedzi 12 szkół ponadpodstawowych w regionie. Będzie też na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie.

Data:

Miejsce prezentacji:

19.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół w Siemiatyczach

20.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w I LO w Bielsku Podlaskim

21.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w II LO w Hajnówce

22.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 1 w Sokółce

22.02.2024

XVII Łosickie Spotkanie Edukacyjne

27.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 6 w Ełku

28.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem

29.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie

1.03.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie

13.03.2024

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej

14.03.2024

XIII  Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji I Kariery „Szarada”
(Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim)

15-16.03.2024

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2024
(Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie)

20.03.2024

XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy w Ostrołęce

21.03.2024

XXIII Giełda pomysłów na życie w III LO w Łomży

(mr)