Po 10 latach od ostatnich zawodów Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej oraz Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego znów zorganizują Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Białymstoku.

To już trzecie zawody rangi ogólnopolskiej, poza AMP w Tenisie Stołowym oraz Karate WKF, które współorganizuje Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej w pierwszej połowie 2024 r.

AMP w Lekkiej Atletyce odbędą się w dniach 23-26 maja 2024 roku. Zapowiadają się trzy dni wypełnione sportową pasją, adrenaliną i współzawodnictwem.

Reprezentanci uczelni z całego kraju zmierzą się w następujących konkurencjach:

• kobiety (17 konkurencji): 100 m, 100 m ppł., 200 m, 400 m, 400 ppł., 800 m, 1500 m, 4 x 100 m, 4 x 400 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, trójskok, skok o tyczce, rzut młotem.
  • mężczyźni (18 konkurencji): 100 m, 110 m ppł., 200 m, 400 m, 400 m ppł., 800 m, 1500 m, 3000 m, 4 x 100 m, 4 x 400 m, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok o tyczce, rzut młotem.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych.

Zapisy do udziału w zawodach trwają do 23 kwietnia 2024 roku.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce odbędą się na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR, przy ulicy Michała Wołodyjowskiego 2 w Białymstoku.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej i Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego. Patronatów honorowych udzielili: Rektor Politechniki Białostockiej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku.

Wydarzenie wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZU (sponsor).

Patronat medialny: Radio Akadera, TVP3 Białystok

Więcej informacji na stronie AZS – sprawdź