Trwa 19. edycja Prezentacji Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w powiecie” z udziałem Politechniki Białostockiej. Nasi studenci i pracownicy spotykają się z uczniami ze szkół ponadpodstawowych w podlaskich i warmińsko-mazurskich powiatach. Prezentują ofertę kształcenia i zasady rekrutacji. Rozwiewają wątpliwości maturzystów i zachęcają do studiów technicznych.

23 lutego 2023 r. odwiedziliśmy Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Czy wiecie, że dyrektor popularnego „Czerwonaka” to absolwent Politechniki Białostockiej? Powiedział nam, że jego szkoła już od siedmiu lat jest gospodarzem targów „Uczelnie w Powiecie”.

Co roku część naszych uczniów zasila szeregi studentów Politechniki Białostockiej, szczególnie na Wydziale Mechanicznym oraz Informatyki. Cieszę się z tego bardzo, że kontynuują naukę na kierunkach technicznych i uczelniach wyższych w naszym regionie – mówił Sławomir Baran, dyrektor ZS Nr 1 w Zambrowie.

My także cieszymy się z tego spotkanie i obiecujemy wizytę także za rok!

Podczas tegorocznych prezentacji „Uczelnie w powiecie” odwiedzimy w sumie osiem szkół ponadpodstawowych z podlaskich i warmińsko-mazurskich powiatów.

Stoisko informacyjne oraz pracowników i studentów Politechniki Białostockiej możecie spotkać:

• 20 lutego – Siemiatycze, Zespół Szkół, ul. Kościuszki 43
  • 21 lutego – Bielsk Podlaski, I Liceum Ogólnokształcące, ul. 11 listopada 6
  • 22 lutego – Wysokie Mazowieckie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych, ul 1000-lecia PP 15
  • 23 lutego – Zambrów Zespół Szkół nr 1, Al. Wojska Polskiego 31
  • 27 lutego – Hajnówka, Zespół Szkół z DNJB, ul. Piłsudskiego 3
  • 28 lutego – Sokółka, Zespół Szkół, ul. Mickiewicza 11
  • 1 marca – Grajewo, Zespół Szkół nr 1, ul. Mickiewicza 3
  • 2 marca – Ełk, Zespół Szkół nr 6, ul. Kajki 4

W XIX prezentacjach „Uczelnie w Powiecie” oprócz Politechniki Białostockiej udział biorą przedstawiciele 15 uczelni z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Ełku, Gdyni, Łomży, Siedlec, Warszawy.

Organizatorzy: Redakcja „Wieści Podlaskich”, Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim, Starostwo Powiatowe w Ełku, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Starostwo Powiatowe w Zambrowie, Burmistrz Bielska Podlaskiego, Prezydent Ełku, Burmistrz Grajewa, Burmistrz Hajnówki, Burmistrz Siemiatycz, Burmistrz Sokółki, Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!

mr