Zaznacz stronę
Nasi studenci i pracownicy spotykają się z uczniami ze szkół ponadpodstawowych w podlaskich i warmińsko-mazurskich powiatach. Prezentują ofertę kształcenia i zasady rekrutacji. Rozwiewają wątpliwości maturzystów i zachęcają do studiów technicznych. To wszystko w ramach 19. edycji Prezentacji Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w powiecie”, które organizują „Wieści Podlaskie” wspólnie ze starostami.

22 lutego 2023 r. byliśmy w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Uczniowie doskonale wykorzystali naszą obecność i przy stoisku Politechniki Białostockiej zadawali mnóstwo pytań o kierunki studiów, zasady rekrutacji, warunki studiowania. Wiemy, że rozwialiśmy wiele wątpliwości i zachęciliśmy do wybrania kierunków, których wcześniej nie brali pod uwagę. Podczas tegorocznych prezentacji „Uczelnie w powiecie” odwiedzimy osiem szkół.

Stoisko informacyjne oraz pracowników i studentów Politechniki Białostockiej możecie spotkać:

  • 20 lutego – Siemiatycze, Zespół Szkół, ul. Kościuszki 43
  • 21 lutego – Bielsk Podlaski, I Liceum Ogólnokształcące, ul. 11 listopada 6
  • 22 lutego – Wysokie Mazowieckie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych, ul 1000-lecia PP 15
  • 23 lutego – Zambrów Zespół Szkół nr 1, Al. Wojska Polskiego 31
  • 27 lutego – Hajnówka, Zespół Szkół z DNJB, ul. Piłsudskiego 3
  • 28 lutego – Sokółka, Zespół Szkół, ul. Mickiewicza 11
  • 1 marca – Grajewo, Zespół Szkół nr 1, ul. Mickiewicza 3
  • 2 marca – Ełk, Zespół Szkół nr 6, ul. Kajki 4

W XIX prezentacjach „Uczelnie w Powiecie” oprócz Politechniki Białostockiej udział biorą przedstawiciele 15 uczelni z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Ełku, Gdyni, Łomży, Siedlec, Warszawy. Organizatorzy: Redakcja „Wieści Podlaskich”, Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim, Starostwo Powiatowe w Ełku, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Starostwo Powiatowe w Zambrowie, Burmistrz Bielska Podlaskiego, Prezydent Ełku, Burmistrz Grajewa, Burmistrz Hajnówki, Burmistrz Siemiatycz, Burmistrz Sokółki, Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!