19 kwietnia 2024 r. w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbyła się 23 edycja Targów Szkół Wyższych – Regionalne Targi Kariery i Pracy. Wydarzenie było okazją do poznania ciekawych kierunków kształcenia oraz sprawdzenia, co słychać na lokalnym rynku pracy. Wśród uczestników było wielu maturzystów, a także osób poszukujących zatrudnienia.

Urszula Maksimowska, wicedyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, podkreśla, że wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem i co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

– Wśród wystawców mamy Politechnikę Białostocką, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Akademię Sztuki Wojennej z Warszawy i Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Z instytucji rynku pracy pojawili się przedstawiciele między innymi British American Tobacco, Augustowskiej Spółdzielni Spożywców „Społem” i Mazurskiego Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Budowlanego „Ślepsk”. Można też odwiedzać stoiska Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, Aresztu Śledczego w Suwałkach czy Straży Granicznej – wylicza Urszula Maksimowska.

Przy stoisku Politechniki Białostockiej zatrzymywali się maturzyści m.in. z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie oraz Technikum nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym i Technikum nr 2 w Augustowie. Wielu z nich już zapoznało się z ofertą kierunków studiów. Odwiedziło również serwis kandydacipb.edu.pl i skorzystało z umieszczonego tam przelicznika wyniku rekrutacyjnego.

Przedstawiciele uczelni  przeprowadzili z uczniami setki rozmów. Doradzali kierunki studiów na miarę zainteresowań, możliwości i marzeń młodych ludzi. Promowali naszą ofertę edukacyjną na rok akademicki 2024/2025 w której jest aż 30 atrakcyjnych kierunków kształcenia, zapewniających wiedzę i umiejętności cenione przez pracodawców. Zapisy na studia w PB ruszą w pierwszym tygodniu czerwca w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

Organizatorem wydarzenia było Augustowskie Centrum Edukacyjne w Augustowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Augustowie.