Politechnika Białostocka na Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022 w Warszawie. Największe uczelnie promowały hasło „Studiuj w Białymstoku”
Politechnika Białostocka wraz z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Uniwersytetem w Białymstoku wzięła udział w XXXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022, który odbył się w dniach 22-23 kwietnia na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie. Specjalną nagrodę zdobyły organizowane przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej East Design Days.

Uczniowie szkół średnich, doradcy zawodowi, nauczyciele i rodzice odwiedzając stoisko Politechniki Białostockiej na XXXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022 na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie pytali o kierunki studiów, zasady rekrutacji, koszty utrzymania w Białymstoku, możliwości zakwaterowania w akademikach, a także rozwój studentów. Przedstawicielki Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej oraz Działu Promocji Politechniki Białostockiej wyjaśniały także odwiedzającym stoisko, na jakich zasadach uczelnia przyznaje stypendia, jakie szanse rozwoju daje działalność w kołach naukowych,  w jaki sposób można studiować za granicą w ramach programu Erasmus+.

Podczas XXXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2022 organizatorzy ogłosili wyniki konkursu Genius Uniwersitatis na najlepsze kampanie kreatywne szkół wyższych. W kategorii „wydarzenie” główną nagrodę zdobył Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Kapituła konkursu obradująca pod przewodnictwem Artura Krajewskiego doceniła East Design Days – jako wyjątkowe wydarzenie promujące dobre wzornictwo i jego twórców. Dla młodych ludzi, kandydatów i studentów z kierunków architektura, architektura wnętrz i grafika, East Design Days to ważna inspiracja i szkoła, jak tworzyć projekty piękne i użyteczne. To także dowód na to, że Wydział Architektury Politechniki Białostockiej jest miejscem wspierającym kreatywne działania.

Salon Edukacyjny Perspektywy 2022, wreszcie w formie stacjonarnej, to dla młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, wspaniała okazja by w jednym miejscu spotkać się z reprezentantami wielu uczelni. Na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie swoją ofertę edukacyjną prezentowało blisko 60. szkół wyższych. Tłumy odwiedzających i dwa dni wypełnione rozmowami o tym, jak może wyglądać przyszłość młodych ludzi, okazały się być doskonałą okazją do promocji Białegostoku, jako silnego ośrodka akademickiego, miasta wspierającego rozwój studentów i idealnego do studiowania.

Dzięki wsparciu Miasta Białystok Politechnika Białostocka wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Uniwersytetem w Białymstoku promowały akademickie miasto pod hasłem „Studiuj w Białymstoku”.