Wystartowała wrześniowa kampania informacyjna skierowana do maturzystów i uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. To właśnie oni potrzebują wiarygodnych i rzetelnych informacji na temat czekających ich egzaminów oraz wyboru dalszej drogi edukacji: kierunków studiów, oferty szkół wyższych.

Taką wiedzę mogą zdobyć uczestnicząc w Salonach Maturzystów, organizowanych na terenie całego kraju przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Politechnika Białostocka będzie obecna na czterech takich wydarzeniach!
Z naszymi przedstawicielami spotkacie się w Lublinie, Białymstoku, Warszawie i Olsztynie.

Zdajesz w przyszłym roku maturę?
Chcesz wybrać studia, ale nie wiesz jakie?
Pomożemy Ci w tym!

Przyjdź na stoisko Politechniki Białostockiej i porozmawiaj z naszymi przedstawicielami o oferowanych kierunkach, zasadach rekrutacji, możliwościach rozwoju swoich pasji społecznych, naukowych i sportowych, szansach spędzenia części studiów na partnerskich uczelniach zagranicznych i o wielu innych atutach naszej uczelni. Podpowiemy Ci, jakie przedmioty rozszerzone zdawać na maturze, żeby zwiększyć swoje szanse przyjęcia na wymarzony kierunek. Dowiesz się także, które egzaminy zawodowe są brane pod uwagę w rekrutacji na studia w Politechnice Białostockiej. Podczas rozmowy na naszym stoisku możesz wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości dotyczące wyboru studiów. Śmiało pytaj o akademiki, atmosferę w czasie studiów, opłaty rekrutacyjne, egzaminy wstępne, a także perspektywy zawodowe po zdobyciu tytułu inżyniera lub licencjata. Razem zastanowimy się nad takim wyborem kierunku studiów, który będzie odpowiadać Twoim zainteresowaniom.

Spotkajmy się:

Podczas Salonów w Lublinie, Warszawie i Olsztynie będziemy promować naszą uczelnię i miasto wraz z Uniwersytetem w Białymstoku i Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Nasze wspólne stoisko pod hasłem „Studiuj w Białymstoku” to część kampanii prowadzonej przez Urząd Miejski w Białymstoku z trzema największymi uczelniami w regionie.

W programie każdego Salonu Maturzystów są:

• wykłady ekspertów regionalnej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki, języków obcych, WOS-u, chemii, geografii i innych,
  • prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich miasta, w którym odbywa się salon
  • spotkania z przedstawicielami uczelni z innych miast Polski podczas targów edukacyjnych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale chętnych do odwiedzenia poszczególnych Salonów zachęcamy do wcześniejszej rejestracji na stronie: salonmaturzystow.pl

Zapisy są przepustką na spotkania z ekspertami OKE oraz do odbioru (lub pobrania wersji e-booka) Informatora dla Maturzystów 2024. W publikacji można znaleźć niezbędne informacje o „nowej” maturze (egzaminach w formule 2023: w tym harmonogramie, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Rankingu Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o szczegółowych zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie w Polsce na rok akademicki 2024/2025.

W roku szkolnym 2023/24 w najstarszych klasach liceów i techników uczyć się będzie ponad 200 tysięcy uczniów. Według szacunków organizatorów, prawie połowa z nich odwiedzi jeden z 14 regionalnych Salonów Maturzystów, które odbędą się w głównych ośrodkach akademickich kraju. Tegoroczna kampania organizowana jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy już po raz 17.

Zapraszamy!

(mr)