7 sierpnia 2023 roku ruszyła rekrutacja uzupełniająca oraz dodatkowa na studia stacjonarne I i II stopnia w Politechnice Białostockiej.

7 sierpnia 2023 roku ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne w Politechnice Białostockiej.

Dyplom Politechniki Białostockiej jest bardzo często kluczem do znalezienia interesującej, dobrze płatnej pracy – mówi dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB , prorektor ds. kształcenia Politechniki Białostockiej.

Studia w uczelni technicznej, oprócz wiedzy teoretycznej, dają studentom umiejętności nabyte podczas zajęć praktycznych w nowocześnie wyposażonych laboratoriach, a także w trakcie staży u największych pracodawców w regionie.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dlatego też kształcenie z wykorzystaniem najnowszych technologii jest atrakcyjne dla kandydatów i ułatwia start na rynku pracy – podkreśla prof. Agnieszka Dardzińska-Głębocka.

Kandydaci na inżynierów mają do wyboru kierunki studiów I stopnia na czterech wydziałach największej uczelni technicznej w Polsce północno-wschodniej.

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

– architektura krajobrazu

– biotechnologia

– budownictwo

– gospodarka przestrzenna

– inżynieria środowiska

– leśnictwo

Wydział Elektryczny

– cyfryzacja przemysłu

– ekoenergetyka

– elektronika i telekomunikacja

– elektrotechnika

– elektrotechnika dualne

Wydział Inżynierii Zarządzania

– logistyka

– turystyka i rekreacja

– zarządzanie

– zarządzanie i inżynieria produkcji

Wydział Mechaniczny

– inżynieria biomedyczna

– mechanika i budowa maszyn

– mechatronika

Są też miejsca na studiach stacjonarnych II stopnia.

Wydział Architektury

– architektura wnętrz

Wydział Inżynierii Zarządzania

– zarządzanie

Politechnika Białostocka 7 sierpnia 2023 roku będzie prowadziła rekrutację dodatkową na trzy kierunki studiów – dwa I stopnia i jeden II stopnia:

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

– energetyka cieplna – studia I stopnia stacjonarne – 30 miejsc

– inżynieria rolno-spożywcza – studia I stopnia stacjonarne – 30 miejsc

– BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku – studia II stopnia stacjonarne – 30 miejsc.

Link do kierunków studiów: https://kandydacipb.edu.pl/

Rejestracja i zapisy na kierunek studiów w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów potrwają od 7 sierpnia (od godz. 8) do 13 września do godz. 15. To także czas na wnoszenie opłat za przeprowadzenie rekrutacji.

Pierwsze listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone 15 września 2023 roku. Od 21 do 23 września będzie można składać podania o przyjęcie w ramach wolnych miejsc. Ostateczne listy kandydatów przyjętych na studia stacjonarne I i II stopnia Politechnika Białostocka ogłosi 25 września 2023 roku.

Link do Internetowej Rekrutacji Kandydatów: https://irk.pb.edu.pl/pl/