W niedzielę 28 kwietnia 2024 r. zakończyły się trzydniowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – Półfinał B. Gospodarzem zawodów – już po raz drugi z rzędu – była Politechnika Białostocka.

W turnieju zorganizowanym w salach Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej wzięło udział 18 uczelnianych zespołów męskich oraz 16 zespołów żeńskich reprezentujących 18 szkół wyższych.

– Eliminacje związane z rozgrywkami Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym zostały zorganizowane w formie trzech półfinałów. W naszej strefie nazwanej literą „B” jest pięć województw: lubelskie, podlaskie, łódzkie, mazowieckie i warmińsko mazurskie. To zdecydowanie najmocniejsza strefa, gwarantująca wysoki poziom zawodów – podkreśla Andrzej Kukliński, trener sekcji tenisa stołowego Politechniki Białostockiej.

Reprezentantom Politechniki Białostockiej nie udało się uzyskać miejsc premiowanych awansem do finałów. Nasi studenci: Marcel Herman, Błażej Krawiel, Ivan Machnak, Piotr Michalski, Kacper Tarnacki wywalczyli w zawodach miejsce 7. w klasyfikacji końcowej drużyn mężczyzn. Natomiast studentki: Magdalena Butkiewicz, Anita Demianiuk, Dominika Makowska, Elżbieta Pieszko, Martyna Zaniewska uprasowały się w klasyfikacji generalnej na miejscach 13-16.

– Półfinał AMP w tenisie stołowym w Białymstoku wygrali w kategorii mężczyzn reprezentanci Akademii Zamojskiej. W ubiegłym roku ten zespół także był na miejscu pierwszym i myślę, że będą faworytami w finale ogólnopolskim. Natomiast lekką niespodzianką jest reprezentacja kobiet z warszawskiej SGGW. To ona triumfowała w naszym półfinale – mówi Andrzej Kukliński.

Akademickiego Mistrza Polski w Tenisie Stołowym wyłoni turniej finałowy, który będzie zorganizowany przez Uniwersytet Gdański, w dniach 12-14 maja 2024 roku. W finale ogólnopolskim wezmą udział zespoły, które awansowały z półfinałów w liczbie uzależnionej od liczby zespołów biorących udział w danym półfinale oraz od ogólnej liczby zespołów uczestniczących w półfinałach.

W komunikacie końcowym Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Kobiet I Mężczyzn – Półfinał B, Białystok, 27-28.04.2024 r. miejsca na podium przedstawiają się następująco:

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MĘŻCZYZN:

1. Akademia Zamojska – awans do Finału AMP
  2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – awans do Finału AMP
  3. Wyższa Szkoła – Edukacja w Sporcie w Warszawie – awans do Finału AMP
  4. Uniwersytet Warszawski – awans do Finału AMP
  5. Politechnika Lubelska – awans do Finału AMP

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KOBIET:

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – awans do Finału AMP
  2. Politechnika Lubelska – awans do Finału AMP
  3. Uniwersytet Warszawski – awans do Finału AMP
  4. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – awans do Finału AMP
  5. Politechnika Łódzka – awans do Finału AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – strefa B odbyły się w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej, przy ulicy Wiejskiej 41 w Białymstoku.
Organizatorem wydarzenia jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej i Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego.
Patronatów honorowych udzielili: Rektor Politechniki Białostockiej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku.
Partnerzy AMP w Tenisie Stołowym – strefa B: Politechnika Białostocka, Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, MOKS Słoneczny Stok Białystok.
Wydarzenie wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZU (sponsor).
Patronat medialny: Radio Akadera, TVP3 Białystok.

Więcej informacji na stronie AZS – sprawdź

Fanpage zawodów: https://www.facebook.com/AMPTenisStolowyPolfinalB