12 stycznia 2024 roku Politechnika Białostocka podczas Gali finałowej przedstawi najlepsze podlaskie licea i technika według rankingu Perspektywy 2024. Uroczystość odbędzie się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Do Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16 przyjadą dyrektorzy 10 najlepszych liceów i techników wg Rankingu wydawnictwa Perspektywy. O godz. 11 rozpocznie się przedstawienie 20 szkół z Podlaskiego, głos zabiorą dyrektorzy z trzech najlepszych liceów i techników z regionu.

Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie oraz ich rodzice. Wkrótce będą oni podejmować decyzje, w jakim liceum lub technikum kontynuować naukę po szkole podstawowej, która placówka doprowadzi ich do studiów oraz ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Wyniki rankingu interesują także szkoły ponadpodstawowe. Zestawienie uwzględnia bowiem wyniki egzaminów maturalnych, a także sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Przedsięwzięcie, już po raz 26. organizuje Fundacja Perspektywy. Politechnika Białostocka jest Partnerem Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024.

Gala Finałowa Podlaskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024

12 stycznia 2024 roku, godz. 11

Podobne Gale odbędą się jedynie w województwach: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, podkarpackim i pomorskim.