Zaznacz stronę

Uśmiechnięte twarze maturzystów z całego województwa warmińsko-mazurskiego otaczały nasze stoisko na Olsztyńskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2022.

16 września 2022 r. dzięki wsparciu Miasta Białystok Politechnika Białostocka wspólnie z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Uniwersytetu w Białymstoku promowała hasło „Studiuj w Białymstoku” i zapraszała do zdobywania wykształcenia wyższego na największych uczelniach Podlasia.

Olsztyński Salon Maturzystów po raz kolejny odbył się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Już od godziny 9 uczniowie z Olsztyna i pobliskich miejscowości zaczęli wypełniać korytarze, na których swoje stoiska informacyjne ustawili: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Perspektywy, Bank Pekao S.A., wydawnictwo Nowa Era oraz Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku. Oprócz targów edukacyjnych uczestnicy Salonu mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, na których poznawali zasady matury 2023.

Nasza uczelnia wyróżniała się ofertą innowacyjnych, inżynieryjnych kierunków studiów pierwszego stopnia. Przyszli studenci pytali o kierunki przyszłości: biotechnologię, energetykę cieplną, inżynierię środowiska, leśnictwo z zajęciami praktycznymi w Puszczy Białowieskiej, inżynierię rolno-spożywczą, automatykę i robotykę, inżynierię biomedyczną, a także cieszące się od lat zainteresowaniem kandydatów: mechanikę i budowę maszyn, elektrotechnikę, budownictwo, logistykę.

Tegorocznym maturzystom podpowiadaliśmy szczególnie jakie przedmioty zdawać na maturze, aby się dostać na wybrany kierunek. Oprócz tego rozmawialiśmy o perspektywach zawodowych po ukończeniu studiów technicznych, egzaminach wstępnych na Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, zasadach rekrutacji, warunkach uzyskania miejsca w domach studenta.

Salony Maturzystów organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, to połączenie targów edukacyjnych, na których wystawcami są szkoły wyższe z całego kraju z prezentacjami ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Maturzyści mogą więc w jednym miejscu posłuchać o tym, jak przygotować się do egzaminów przedmiotowych, a także porozmawiać z przedstawicielami uczelni, którzy starają się ułatwić wybór dalszej drogi edukacji.

Kolejna okazja do spotkania się z przedstawicielami Politechniki Białostockiej będzie:

  • 23 września podczas Białostockiego Salonu Maturzystów na Politechnice Białostockiej.

(mr)