Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM funkcjonujące przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej wznawia Olimpijskie Warsztaty Matematyczne. Bezpłatne zajęcia, których celem jest przygotowanie uczniów do udziału w olimpiadzie matematycznej będą odbywały się w salach Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, przy ul. Wiejskiej 45 A.

Warsztaty kierowane są do młodzieży wyższych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy zaczynają  przygodę z olimpiadami. Do udziału w zajęciach zachęcamy również nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych rozwijaniem pasji matematycznych.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 18 listopada 2023 r. Kolejne spotkania planowane są raz na dwa tygodnie.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: signum.pb.edu.pl

Warsztaty poprowadzą: prof. Barbara Roszkowska-Lech z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz dr Arkadiusz Męcel z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach działalności Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej – organizatora Olimpiady Matematycznej i Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Życzymy odkrycia głębi matematyki!