Wydział Inżynierii Zarządzania tymczasowo zamienił się w lotnisko. Co prawda, nie wylądowały tu żadne Dreamliner’y, ale na pasie startowym pojawiły się samoloty z …papieru. 20 kwietnia 2022 r. w hali Berlin na kampusie w Kleosinie obyły się kwalifikacje do największych zawodów samolotów z papieru, czyli Red Bull Paper Wings.
Ta prawdziwie odlotowa akcja zgromadziła studentów z całej Uczelni.

W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło niemal 500 uczelni z 62 krajów na całym świecie. To jedna z imprez cieszących się niezwykłą popularnością wśród studentów ze względu na prostą formułę, która gwarantuje zabawę i niezwykłe emocje. Zawodnicy otrzymują kartki papieru A4, z których konstruują papierowe samoloty. Mogą je tunningować, by zwiększyć swoje szanse na wygraną. Im większa kreatywność inżynierów-pilotów, tym lepiej!

Bez silników i bez paliwa samoloty szybują w górę lub w dal. Zawodnicy startują bowiem w konkurencjach, w których liczy się dystans lub czas utrzymania się „maszyny” w powietrzu. W 2019 roku zwycięzcy osiągnęli imponujące wyniki. Najdłuższy dystans, który pokonał samolot wynosił niemal 57 metrów. Z kolei najdłużej pozostający w przestworzach samolot osiągnął wynik ponad 13 sekund!

Kto spełni marzenie Leonarda da Vinci o lataniu? Dowiemy się 13 i 14 maja 2022 r. Wtedy bowiem odbędzie się finał Mistrzostw Świata Red Bull Paper Wings w austriackim Salzburgu.

Zwycięzcy z poszczególnych krajów będą rywalizować o nagrodę specjalną – lot ze sławnym zespołem Flying Bulls.

Krajowe rozgrywki poza Białymstokiem organizowane są jeszcze w 7 miastach: Rzeszowie, Gliwicach, Gdyni, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

Trzymamy kciuki, by wyniki naszych studentów były wysokich lotów i zapewniły im udział w światowym finale!

Więcej informacji na stronie TUTAJ!

(mz)