Politechnika Białostocka znów będzie gościć fanów mangi, anime, komiksu oraz japońskich produkcji telewizyjnych z całej Polski! Konwent Moricon 2024 rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa trzy dni.

– Moricon to konwent mangowy w Białymstoku i największe tego typu wydarzenie na Podlasiu! Co roku entuzjaści kultury Azji Wschodniej spotykają się w Politechnice Białostockiej, by tworzyć i uczestniczyć w wydarzeniu skupiającym się wokół ich pasji, którą ochoczo dzielą się z każdym odwiedzającym – czytamy na stronie Festiwalu Moricon.

W programie Moriconu organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla uczestników. Prezentacje, spotkania tematyczne, prelekcje, konkursy – każdy, niezależnie od zainteresowań, będzie mógł znaleźć coś dla siebie. A najważniejsze – wszędzie będzie można poznać wyjątkowych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Będzie też przebój każdego konwentu, czyli konkurs cosplay, którego zawodnicy co roku zaskakują widownię i jury kreatywnością, umiejętnościami charakteryzatorskimi oraz kunsztem scenicznym. Jego przedsmak mieliśmy na Cosplay Walk, który 20 lipca przeszedł ulicami Białegostoku.

Serce Moriconu będzie bić w budynku Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45 E. Na miejscu będzie można odwiedzić stoiska wystawców oraz wziąć udział w licznych spotkaniach tematycznych, warsztatach, prezentacjach. Nie zabraknie azjatyckich smakołyków. Sporo będzie się działo także na terenach zielonych kampusu PB. Do dyspozycji uczestników festiwalu będzie też Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16, gdzie znajdą jeszcze więcej ciekawych stoisk.

– Jeśli szukacie okazji do spędzenia miło ostatniego weekendu lata z przyjaciółmi lub chcecie poznać ludzi podzielających Wasze zainteresowania, koniecznie nas odwiedźcie! Choć klasyfikujemy się jako konwent mangowy, z otwartymi ramionami powitamy też entuzjastów fantastyki, gier komputerowych, planszowych i retro – zapraszają organizatorzy.

Udział w imprezie jest płatny. Bilety na poszczególne dni lub w pakiecie trzydniowym są do nabycia tutaj.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Żabenka przy wsparciu Koła Naukowego Gier Logicznych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej oraz pod patronatem Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Wydarzenie wspiera medialnie Radio Akadera.

Relację z ubiegłorocznej edycji imprezy znajdziecie tutaj.