Zaznacz stronę
Wybieram się na kierunek logistyka na Politechnice Białostockiej. W tym momencie jestem w klasie maturalnej, na profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym. Na maturze zamierzam pisać matematykę rozszerzoną i angielski. Kierunek bardzo mi odpowiada, a dodatkowym plusem są sekcje sportowe na uczelni. Sama uprawiam siatkówkę i zależy mi na tym, żebym mogła trenować także podczas studiów – mówiła Daria Ruta z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim.
Jej szkołę odwiedziliśmy 21 lutego 2023 r., w ramach XIX prezentacji edukacyjnych „Uczelnie w Powiecie”.

„Uczelnie w powiecie” to wydarzenie edukacyjno-informacyjne adresowane do maturzystów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego organizatorem jest dwutygodnik „Wieści Podlaskie”. Politechnika Białostocka uczestniczy w nim od 19 lat!

W 2023 roku prezentacje edukacyjno-doradcze „Uczelnie w powiecie” odbywają się w ośmiu miastach powiatowych województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Zaczynamy w Siemiatyczach, a skończymy w Ełku. W każdej szkole jesteśmy otwarci na rozmowy z młodymi ludźmi, którzy szukają uczelni i kierunku studiów, który będzie odpowiadał ich zainteresowaniom. Wyjaśniamy, jak zdając egzamin maturalny z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek. Zwracamy też uwagę kandydatów na nowe kierunki: cyfryzację przemysłu oraz zarządzanie finansami i rachunkowość. Odpowiadamy na każde pytanie dotyczące studiów w Politechnice Białostockiej, także te o progi punktowe, sekcje sportowe, miejsce w akademikach. Informujemy też o egzaminach z rysunku, do których muszą podejść kandydaci na studia na Wydziale Architektury.

Stoisko informacyjne oraz pracowników i studentów Politechniki Białostockiej możecie spotkać:

22 lutego – Wysokie Mazowieckie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych, ul 1000-lecia PP 15

23 lutego – Zambrów Zespół Szkół nr 1, Al. Wojska Polskiego 31

27 lutego – Hajnówka, Zespół Szkół z DNJB, ul. Piłsudskiego 3

28 lutego – Sokółka, Zespół Szkół, ul. Mickiewicza 11

1 marca – Grajewo, Zespół Szkół nr 1, ul. Mickiewicza 3

2 marca – Ełk, Zespół Szkół nr 6, ul. Kajki 4

W XIX prezentacjach „Uczelnie w Powiecie” oprócz Politechniki Białostockiej udział biorą przedstawiciele 15 uczelni z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Ełku, Gdyni, Łomży, Siedlec, Warszawy.

Organizatorzy: Redakcja „Wieści Podlaskich”, Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim, Starostwo Powiatowe w Ełku, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Starostwo Powiatowe w Zambrowie, Burmistrz Bielska Podlaskiego, Prezydent Ełku, Burmistrz Grajewa, Burmistrz Hajnówki, Burmistrz Siemiatycz, Burmistrz Sokółki, Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!

mr