Michał Chojnowski, student grafiki na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej wicemistrzem świata juniorów w strzelectwie. Zdobył też złoty medal w konkurencji karabin 3×20 juniorów drużynowo wyrównując rekord świata na Mistrzostwach Świata Juniorów w Changwon.

Michał Chojnowski zdobył:

• srebrny medal indywidualnie w konkurencji karabin 60L
  • srebrny medal drużynowo w konkurencji karabin 60L
  • złoty medal w konkurencji karabin 3×20 juniorów drużynowo wyrównując rekord świata
  • 8 miejsce indywidualnie w karabinie 3×20

– Tytuł najlepszej drużyny na świecie brzmi poważnie, a wyrównanie rekordu świata tylko to podkreśla – powiedział Michał Chojnowski po powrocie do macierzystego Klubu Sportowego Kaliber Białystok. – W tym samym zespole udało nam się wywalczyć dodatkowo srebro drużynowo w karabinie 60L oraz zdobyłem indywidualny medal w tej samej konkurencji.

Michał Chojnowski, od października 2022 roku studiuje grafikę na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Młody strzelec trenuje na co dzień w Klubie Sportowym Kaliber Białystok pod okiem Pawła Pietruka. Natomiast trenerem juniorskiej kadry narodowej jest Bogdan Kowalewicz. Nasz student we wrześniu 2022 r. wywalczył tytuł wicemistrza Europy w konkurencji karabin trzy postawy juniorów.

(jd)