Nasi studenci mają świetny kontakt z młodzieżą! Potrafią zarazić pasją i ciekawie opowiadać o studiach na uczelni. Dzieciaki uwielbiają rozmowy z nimi. 26 kwietnia będą miały okazję spotkać się ze studentami z koła naukowego Math4You z Wydziału Informatyki, które jest współorganizatorem Pikniku Matematycznego na terenie Ośrodka Kultury w Sejnach.

W ramach wydarzenia nasi studenci będą popularyzować matematykę wśród uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Odbędą się warsztaty dla najmłodszych z wykorzystaniem rebusów, łamigłówek i innych gier logicznych. Uczniowie klas VII-VIII wezmą udział w wykładzie prowadzonym przez studenta matematyki stosowanej, Artura Łopatę pt. “Prawo Benforda”. W organizację spotkania zaangażowani są nasi studenci, jak i opiekunki matematycznego koła: dr Marzena Filipowicz-Chomko oraz dr Ewa Girejko.

Piknik Matematyczny w Sejnach odbędzie się 26 kwietnia o godz. 10.00. Wstęp wolny!

Organizatorzy: Math4You, Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Politechnika Białostocka, Atraktor, Ośrodek Kultury w Sejnach