// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Jesteś tegorocznym Maturzystą? Mamy coś dla Ciebie! Wybierz swój kierunek studiów. Studiuj dla siebie!

Białystok to miasto otoczone lasami i puszczami. W stolicy Podlaskiego i w okolicy działają firmy przemysłu maszynowego, czy przetwórstwa spożywczego eksportujące swoje wyroby na cały świat. Dziesiątki młodych informatyków pracują w międzynarodowych firmach, a po wyłączeniu komputera odpoczywają w pięknych parkach, czy korzystają z ponad 160 km ścieżek rowerowych w samym mieście. Mieście idealnym do studiowania, rozwoju, czy ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Mamy ponad 70-letnią tradycję kształcenia inżynierów i młodych naukowców. Na 6 wydziałach i 31 kierunkach kształcimy ponad 7 tysięcy studentów. Wielu z nich już podczas studiów znajduje pracę.

Bliscy regionowi, bliscy przedsiębiorcom

Właściciele regionalnych firm i przedstawiciele światowych koncernów zapraszają naszych studentów na praktyki, oferują płatne staże, ale też podpowiadają czego oczekują od absolwentów. Programy studiów dostosowane do potrzeb lokalnego biznesu, nowoczesnych firm działających w Podlaskiem zapewniają absolwentom miękkie lądowanie w najlepszych firmach, a przedsiębiorcy mogą skrócić czas na wdrażanie nowych pracowników. Taka bliskość nauki i biznesu to same korzyści.

Przy każdym z 6 Wydziałów Uczelni działają Rady Przedsiębiorców, które na bieżąco wspierają tworzenie programu studiów odpowiedniego do potrzeb rynku pracy.

Nauka i praca od pierwszego roku

Politechnika Białostocka prowadzi studia dualne na Wydziale Elektrycznym na kierunku elektrotechnika. To oznacza, że kształcenie odbywa się przemiennie w formie zajęć dydaktycznych realizowanych w Uczelni i w formie płatnych praktyk odbywanych u pracodawcy: 12 tygodni po pierwszym roku studiów, 16 tygodni po 2. roku i 24 tygodnie po 3. roku. Wśród firm współpracujących z tym kierunkiem są przedstawiciele międzynarodowych koncernów czy firmy lokalne o zasięgu międzynarodowym.

Śledzimy losy naszych absolwentów i wiemy, że aż 92% z nich znajduje pracę w ciągu pierwszego roku od zakończenia studiów

Kierunki od architektury do zarządzania

Cyfryzacja przemysłu czy zarządzanie finansami i rachunkowość to nasze najnowsze propozycje. Od lat powodzeniem cieszą się architektura, budownictwo, automatyka i robotyka, elektrotechnika i oczywiście informatyka. Nasi studenci współtworzą Przemysł 4.0 i zdobywają szlify u największych producentów maszyn rolniczych w Europie! Nasze kierunki studiów są nowoczesne i dostosowane do potrzeb gospodarki!

Ucz się od najlepszych – nasi naukowcy należą do najlepszych na świecie wg The World’s Top 2%

Czerp wiedzę w Uczelni, która jest na 2.miejscu wśród  polskich uczelni w kat. mechanical engineering wg Scimago Institutsions Rankings

Z technikum na Politechnikę

Absolwenci techników aplikując na wiele kierunków mogą wykorzystać we wzorze rekrutacyjnym wynik końcowy z egzaminów zawodowych!

Wykaz zawodów, które mogą być brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym przy obliczaniu liczby punktów L na poszczególne kierunki studiów wraz ze współczynnikami (PDF, 142 KB, otworzy się w nowej karcie)

Na pierwszym roku studiów pod hasłem „Wyrównać szanse” oferujemy bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki, fizyki czy chemii dla każdego zainteresowanego studenta!

Nowoczesna baza w zasięgu ręki

Studenci Politechniki Białostockiej zdobywają wiedzę w zaawansowanych technologicznie laboratoriach i pracowniach. Do dyspozycji mają bibliotekę z imponującym księgozbiorem literatury technicznej (400 tys. tytułów!), laboratoria języków obcych, siłownie oraz halę sportową, w której trenuje 14 sekcji AZS.

Podwójne dyplomowanie

Dyplom Politechniki Białostockiej i uczelni zagranicznej? To możliwe! Prowadzimy umowy o podwójnym dyplomowaniu z kilkunastoma uczelniami, organizujemy międzynarodowe szkoły letnie. Nasi studenci poznają świat z programem Erasmus+ (340 umów) i wyjeżdżają na uczelnie m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Danii.

11 naszych kierunków studiów ma europejski certyfikat jakości EUR-ACE®, co umożliwia absolwentom uzyskanie tytułu Inżyniera Europejskiego i wpis do Rejestru FEANI

Baza kreatywnych pasjonatów

Siłą naszej uczelni są kreatywni studenci, którzy zrzeszeni w przeszło 60 studenckich kołach naukowych i organizacjach, spełniają swoje pasje i tworzą innowacyjne konstrukcje.  Bolidy wyścigowe Cerber Motorsport ścigają się na torach w całej Europie, a roboty SumoMasters zdobywają laury na turniejach robotycznych. Mamy medalistów w wielu konkurencjach Akademickich Mistrzostw Polski i reprezentantów w kadrze narodowej w strzelectwie sportowym i triathlonie. Wśród największych inicjatyw studenckich są zawody EastROBO, BialJam, Konkurs Mostów Drewnianych.

Możesz otrzymać stypendium naukowe Rektor dla studentów za wysoką średnią

Możesz tu założyć firmę! Pomoże Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości wspierający studenckie startupy.

Kampus Politechniki Białostockiej

Na kampusie Politechniki Białostockiej możesz zatrzymać się w domach studenta, które oferują ponad 1400 miejsc. Odwiedź koniecznie rozkręcający kulturę studencką Klub Gwint i nastaw radio na najbardziej rockową falę w mieście – Radio Akadera 87.7 FM. To nasi studenci organizują największe w północno-wschodniej Polsce Juwenalia!

W programie „Akademiki za dobre wyniki” oferujemy maturzystom roczne zakwaterowanie. Za darmo!

Białystok miasto pełne studentów

Nasz kampus to tętniące życiem miasteczko akademickie w centrum Białegostoku, pięknego, zielonego miasta, w którym kształci się około 25 tys. studentów. Miasto ma bogatą ofertę dla młodych: kina, teatry, opera, kluby sportowe, imprezy plenerowe, ciekawe festiwale: Up To Date Festival, ŻubrOFFka. Poruszanie się po mieście ułatwia wygodna komunikacja miejska oraz sieć ponad 160 km ścieżek rowerowych. Atutem są niskie koszty utrzymania.

Studiuj dla siebie – wybierz swój kierunek: https://kandydacipb.edu.pl/kierunki-studiow/