// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Politechnika Białostocka należy do grona wystawców XX Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”. To cykliczne wydarzenie organizowane przez redakcję „Wieści Podlaskich”, kierowane jest do młodzieży ostatnich klas szkół ponadpodstawowych ośmiu miejscowości województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Podczas rozmów z przedstawicielami uczelni uczniowie dowiadują się, jakie kierunki mogą wybrać z oferty edukacyjnej na rok akademicki 2024/2025 oraz jak zapisać się na studia.

Z przedstawicielami Politechniki Białostockiej młodzież mogła porozmawiać 28 lutego 2024 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Króla Kazimierza Jagiellończyka przy ul. ul. 1000-lecia w Wysokiem Mazowieckiem.

– Najczęściej pada pytanie o to, czy studia techniczne są trudne. I mówiąc trochę przewrotnie – uwielbiamy je! bo to świetny początek rozmowy o tym, czym faktycznie są studia. Dla młodych ludzi, maturzystów, to najczęściej wejście w dorosłość, a więc pojawia się perspektywa przyszłego zawodu i samodzielności na rynku pracy. W ofercie Politechniki Białostockiej znajduje się aż 30 ciekawych kierunków, które można wybrać zarówno ze względu na własne zainteresowania i pasje, jak i z myślą o intratnym zawodzie. Podkreślamy, że studia to czas rozwoju, inwestowania w siebie i zdobywania doświadczeń. Potwierdzają to też nasi studenci.  – mówi Anna Kondracka, specjalistka ds. wspierania edukacji w Politechnice Białostockiej.

Przedstawiciele uczelni przeprowadzili mnóstwo rozmów z uczniami! Doradzali, jak zaplanować ścieżkę edukacyjną na miarę zainteresowań, możliwości oraz marzeń. Wyjaśniali, jak przebiega proces rekrutacji kandydatów na studia w Politechnice Białostockiej: od zapisów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, po otrzymanie informacji o zakwalifikowaniu na studia i złożenie niezbędnych dokumentów. Maturzyści dowiedzieli się również, jak postarać się o miejsce w domach studenta oraz na jakie wsparcie stypendialne mogą liczyć w czasie studiów.

Uczelnia wręczyła też specjalne zaproszenie do odwiedzenia Politechniki Białostockiej na Dniu Otwartym. Wydarzenie ma już swój serwis internetowy: dni.pb.edu.pl, na którym grupy zorganizowane i osoby indywidualne mogą zapisywać się na atrakcje przygotowane przez poszczególne wydziały od godz. 9 do 15.

W Dniu Otwartym Politechniki Białostockiej można wziąć udział także bez wcześniejszej rejestracji. Warto wtedy skierować swoje kroki do Centrum Nowoczesnego Kształcenia na ul. Zwierzynieckiej 16. Na uczestników będą tam czekać stoiska kół naukowych, prezentacje o rekrutacji i mnóstwo innych atrakcji.

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej odbędzie się 13 marca 2024 r.

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!

 

W lutym i marcu Politechnika Białostocka odwiedzi 12 szkół ponadpodstawowych w regionie. Będzie też na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie.

Data:

Miejsce prezentacji:

19.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół w Siemiatyczach

20.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w I LO w Bielsku Podlaskim

21.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w II LO w Hajnówce

22.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 1 w Sokółce

22.02.2024

XVII Łosickie Spotkanie Edukacyjne

27.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 6 w Ełku

28.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem

29.02.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie

1.03.2024

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”
w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie

13.03.2024

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej

14.03.2024

XIII  Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji I Kariery „Szarada”
(Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim)

15-16.03.2024

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2024
(Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie)

20.03.2024

XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy w Ostrołęce

21.03.2024

XXIII Giełda pomysłów na życie w III LO w Łomży