// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Gabriela Andrukonis, studentka II roku kierunku leśnictwo na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku rzutem oszczepem na odległość 57.04m ustanowiła rekord życiowy. Martyna Karwowska, studentka III roku kierunku architektura na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej pchnięciem kulą na odległość 14.29 uzyskała nowy rekord życiowy i zdobyła  również złoty medal w typie uczelni technicznych. Paweł Miezianko zdobył brązowy medal w klasyfikacji generalnej w biegu na 110m ppł , czyli jest drugim wicemistrzem Polski. Politechnika Białostocka zdobyła łącznie 13 medali.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce trwały od 18 do 21.05.2023 r. w Poznaniu. Jest to największa impreza sportowa z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. W tym roku startowało 1154 studentek i studentów.

• Marcin Krysztopik

Politechnika Białostocka zdobyła łącznie 13 medali.

1 dzień mistrzostw:

Paweł Miezianko zdobył brązowy medal w biegu na 110m ppł i złoty w typie uczelni technicznych, Oliwia Zaczkiewicz zdobyła brązowy medal w biegu na 100m ppł w typie uczelni technicznych

sztafeta 4x100m kobiet w składzie – Karolina Zieniewicz, Oliwia Zaczkiewicz, Magdalena Iwaniuk, Katarzyna Buńkowska zdobyła srebrny medal w typie uczelni technicznych.

2 dzień mistrzostw:

Gabriela Andrukonis i Martyna Karwowska zostały Mistrzyniami Akademickich Mistrzostw Polski.

Gabriela Andrukonis rzutem oszczepem na odległość 57.04m ustanowiła rekord życiowy poprawiony o 3 metry i przede wszystkim Minimum na Mistrzostwa Europy i Minimum na Uniwersjadę zdobyła również złoty medal w typie uczelni technicznych.

Martyna Karwowska pchnięciem kulą na odległość 14.29 uzyskała nowy rekord życiowy i zdobyła  również złoty medal w typie uczelni technicznych.

Wiktoria Charkiewicz klasyfikacji generalnej w pchnięciu kulą  zajęła 4 miejsce i wynikiem 13.66m ustanowiła nowy rekord życiowy i zdobyła srebrny medal w typach uczelni technicznych.

Oskar Trejgo zdobył 4 miejsce w klasyfikacji generalnej w rzucie oszczepem i srebrny medal w typie uczelni technicznych.

Martyna Karwowska zdobyła złoty medal w typie uczelni technicznych w rzucie dyskiem, a srebro w tej samej konkurencji zdobyła Wiktoria Charkiewicz.

3 dzień mistrzostw:

Paweł Miezianko ustanowił nowy rekord życiowy na 200m 21.67s i zdobył brązowy medal w typie uczelni technicznych.

Dziewczęta zdobyły 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej w typie uczelni technicznych tracąc tylko 7,5 pkt do 3 miejsca.