12 firm z Podlasia zgłosiło 20 zadań do wykonania przez uczniów z woj. podlaskiego!

Weź udział w II edycji konkursu „Wschodzący Innowatorzy”, który w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA organizuje Politechnika Białostocka.

Poznaj firmy, które zgłosiły swoje zadanie! Jedna z nich zajmuje się drukiem 3D – wymyśl rozwiązanie i usprawnij pracę drukarzy.  Swoje zgłoszenie wyślij do 30 listopada 2023 r.

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej z Podlasia? Podejmij wyzwanie! Twoim zadaniem jest opracowanie praktycznego rozwiązania problemu technicznego dla jednej z firm z regionu:

•  AC S.A.
  •  AquaRD Sp. z o.o.
  •  Danwood S.A.
  •  Incepton sp. z o.o.
  • “Jedna i Druga” Agata Cimoch, Katarzyna Wilczewska sc
  • NIBE – BIAWAR Sp. z o.o.
  • Punkt Drukarnia Cyfrowa Ewa Matwiejuk
  • SaMASZ Sp. z o. o.
  • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Podlaskie Sp. z o.o.
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
  • SMP Poland Sp. z o.o.
  • Trójwymiarowi.pl S.C.

Warto wykazać się pomysłowością i inżynierską innowacyjnością! Można wygrać nawet 2 tys. złotych!!!
Do wyboru są zadania dotyczące zarówno aplikacji administracyjno-komunikacyjnej, innowacyjnej platformy edukacyjnej, jak i autonomicznego robota magazynowego. Jest w czym wybierać!

Lista zadań praktycznych edycja_2023_2024

Jedno z zadań zgłosiła również firma Trójwymiarowi.pl, która zajmuje się drukiem 3D. Obejrzyj wideo z udziałem p. Mateusza Stefańczuka, właściciela firmy Trójwymiarowi.pl. Zastanów się, jak rozwiązać problem z łączeniem filamentu, czyli materiału do druku 3D! Może to właśnie dzięki Tobie druk w tej technologii będzie łatwiejszy i szybszy?!

Wyślij swoje zgłoszenie! Spiesz się! Masz czas do 30 listopada 2023 r.

Formularz zgłoszeniowy konkursu przesyła Opiekun zespołu (nauczyciel danej szkoły) na adres: komercjalizacja.viacarpatia@pb.edu.pl.
Dalszy kontakt z uczestnikami konkursu jest prowadzony przez Opiekuna zespołu.

Warto wiedzieć: W pracy nad przygotowaniem zgłoszenia przez Uczniów (opis koncepcji rozwiązania zadania konkursowego) pomogą eksperci z Politechniki Białostockiej:

• Wydział Architektury – mgr inż. arch. Katarzyna Woszczenko, k.woszczenko@pb.edu.pl
  • Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku – dr inż Aneta Sienkiewicz, a.sienkiewicz@pb.edu.pl
  • Wydział Elektryczny – mgr inż. Karolina Sadowska, karolina.sadowska@pb.edu.pl
  • Wydział Informatyki – mgr Agnieszka Makarec, a.makarec@pb.edu.pl
  • Wydział Inżynierii Zarządzania – dr Iwona Piekunko-Mantiuk, i.piekunko@pb.edu.pl
  • Wydział Mechaniczny – mgr inż. Piotr Golonko, piotr.golonko@sd.pb.edu.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem działania w Uczelni.

Szczegóły oraz wymagane dokumenty w II edycji konkursu: https://pb.edu.pl/i/59gb

Konkurs „Wschodzący Innowatorzy” jest realizowany jako działanie „BIZNAK – Rozwijanie i wspieranie aktywności komercjalizacyjnej uczniów szkół ponadpodstawowych” w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Galeria zdjęć: