Zbliżamy się do rozstrzygnięcia etapu regionalnego konkursu „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec”, który jest realizowany w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA.

Już 21 listopada 2023 r. poznamy  laureatów, których prace badawcze okazały się najlepsze w województwie podlaskim. 5 zespołów uczniowskich z Podlasia zostanie zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, gdzie w finale będą walczyć o wygraną.

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z naszego województwa, których projekty zakwalifikowano do etapu regionalnego mają czas na realizację swoich projektów do 31 października. Kolejny ważny dla nich termin to 10 listopada 2023 r., wtedy bowiem upływa czas na składanie przez nich sprawozdań końcowych.

21 listopada 2023 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbędzie się prezentacja projektów uczniowskich przed Komisją Konkursową, w skład której wchodzi 10 naukowców z Politechniki Białostockiej. Prezentacja projektów połączona jest z konferencją wieńczącą etap regionalny. W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie zaproszeni Goście.

Spośród zaprezentowanych prac badawczych młodych naukowców 5 najlepszych projektów przejdzie do etapu międzywojewódzkiego. W finale konkursu, który odbędzie się 6 grudnia 2023 r. uczniowie z woj. podlaskiego będą się mierzyć z laureatami etapu regionalnego z województw lubelskiego oraz podkarpackiego. 6 zespołów projektowych z trzech województw otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe! Tym samym zakończymy I edycję konkursu skierowanego do zdolnej młodzieży z regionu Polski płn.-wsch. Przypominamy równocześnie, że wystartowała II edycja konkursu, w którym uczniowie będą realizować swoje projekty badawcze od 1 listopada 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r.

Harmonogram konferencji regionalnej konkursu „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec”
Termin: 21.11.2023 r.
Miejsce: Aula w CNK PB

• 9:00 – 9:15 Przywitanie uczestników