Przedstawiciele Politechniki Białostockiej promowali ofertę edukacyjną Uczelni podczas Dnia Akademickiego – IX Targów Szkół Wyższych w II Liceum Ogólnokształcącym w Piszu.

– Bardzo się cieszę, że Państwo do nas trafiliście – mówił Andrzej Nowicki, starosta piski. – Tak naprawdę jesteście z naszego regionu. Białystok jest dla nas bardzo bliski. Wielu naszych uczniów obecnie studiuje w Białymstoku. Myślę, że oferta Politechniki Białostockiej zachwyci młodzież i nasi mieszkańcy będą studentami Waszej Uczelni.

I rzeczywiście, jak twierdzili uczniowie szkół ponadpodstawowych – stoisko Politechniki Białostockiej wyróżniało się na tle innych uczelni publicznych i niepublicznych.

Natalia Florkowska z II LO w Piszu przyznała, ze stoisko Politechniki Białostockiej najbardziej się wyróżniało podczas targów i miało najbogatszą ofertę.

– Najbardziej interesuje mnie architektura – mówiła Natalia. – Na pewno będę rozważać tę ofertę. Nie wiedziałam zbytnio, co chcę studiować, ale Politechnika wkradła się w moje serce i już wiem co wybrać!

Jarek Zegarowicz, z klasy IV a, o kierunku matematyczno-informatycznym celuje w automatykę i robotykę.

– Dowiedziałem się, że można tam budować roboty, to połączenie programowania i rzeczywistego konstruowania fizycznych elementów – powiedział licealista.

Jakub z Liceum Mundurowego w Piszu przyszedł na targi szkół wyższych z całą klasą.

– Interesuje mnie kierunek zarządzanie na Politechnice Białostockiej – powiedział uczeń. – Myślę, że to jest dobry kierunek.  Na stoisku bardzo dokładnie mi wytłumaczyli, czym zajmuje się ten kierunek i myślę, że zarządzanie to bardzo dobry kierunek na przyszłość.

Siostry – Weronika i Wiktoria zatrzymały się przy stoisku Politechniki Białostockiej, bo zainteresowały je logistyka, zarządzanie, czy zarządzanie finansami i rachunkowość.

– Jesteśmy w klasie maturalnej, dlatego fajnie że nasza szkoła zorganizowała takie targi – mówiła Weronika, uczennica II LO w Piszu. – Cieszę się, że jest tu Politechnika Białostocka, bo zawsze chciałam tam studiować i ma dużo kierunków studiów, po których można znaleźć bardzo przyszłościowe zajęcie! – dodała jej siostra Wiktoria.

Oferta Politechniki Białostockiej jest atrakcyjna także dla humanistów.

– Zainteresowałem się Politechniką Białostocką, chociaż myślę też o studiowaniu filologii angielskiej – powiedział nam Kuba, także z II LO w Piszu. – Będę rozważał aplikowanie na Politechnikę, bo ma ciekawe, nowoczesne kierunki, po których mogą być ciekawe możliwości pracy.

Julia Moś, licealistka z klasy biologiczno-chemicznej, interesuje się studiowaniem biotechnologii.

– Zainteresowało mnie, jak bardzo ciekawie i szczerze mówiono o tym kierunku – mówiła Julia. – To może być coś dla mnie! Od zawsze interesowała mnie biologia i w liceum idzie mi bardzo dobrze. Dużo koleżanek i kolegów z mojego liceum rozmawiało przy stoisku Politechniki Białostockiej i myślę, że wezmę ją pod uwagę przy wyborze studiów.

Targom towarzyszył m.in. wykład prof. Jana R.Dąbrowskiego z Politechniki Białostockiej ,,Aspekty materiałowe chirurgii plastycznej”.

(jd)