„Ku przyszłości zawodowej”, pod takim hasłem 11 kwietnia 2024 r. odbyły się XVI Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadpodstawowych. Wydarzenie zebrało 26 uczelni wyższych m.in. z Warszawy, Lublina, Białej Podlaskiej i Białegostoku, a także instytucje prowadzące doradztwo zawodowe. Stoiska wystawców były tłumnie odwiedzane przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Warto podkreślić, że w Siedlcach jest ich aż 10!

Targi uczelni i szkół ponadpodstawowych zorganizowano w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Siedlcach, popularnej „samochodówce”. Stoisko Politechniki Białostockiej wyróżniało się tu na tle innych wystawców.

Nasi pracownicy i studenci przeprowadzili z uczniami setki rozmów. Doradzali kierunki studiów na miarę zainteresowań, możliwości i marzeń młodych ludzi. Promowaliśmy naszą ofertę edukacyjną na rok akademicki 2024/2025 w której jest aż 30 atrakcyjnych kierunków kształcenia, zapewniających wiedzę i umiejętności cenione przez pracodawców. Zapisy na studia w PB ruszą w pierwszym tygodniu czerwca w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom z Siedlec za wspaniałe rozmowy! Dowiedzieliśmy się, że dla wielu młodych mazowszan Białystok jest atrakcyjnym miejscem do kontynuowania edukacji na poziomie wyższym. Studenci mogą tu liczyć na dobre warunki zamieszkania i niższe koszty utrzymania niż w zatłoczonej Warszawie.

XVI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadpodstawowych „Ku przyszłości zawodowej” zorganizowali: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP nr 3.

Pozdrawiamy uczniów z Siedlec i do zobaczenia na PB!

(mr)