Zaznacz stronę
I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach zaprosiło Politechnikę Białostocką do udziału XVI Łosickich Spotkaniach Edukacyjnych. Pojechaliśmy tam z ogromną przyjemnością! Nasza uczelnia uczestniczy w tym wydarzeniu niemal od samego początku, czyli 2007 roku.
 

9 lutego 2023 r. przedstawiciele Politechniki Białostockiej spotkali się z uczniami „jedynki” oraz zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Nr 2. Na naszym stoisku maturzyści oraz uczniowie klas młodszych mogli uzyskać informację o najnowszej ofercie edukacyjnej naszej uczelni, zasadach rekrutacji, egzaminach wstępnych z rysunku. Przy uczelnianym stoisku uczniowie mogli porozmawiać z mgr inż. Adrianą Dowbysz z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, Tomaszem Trochimczukiem z Wydziału Inżynierii Zarządzania oraz Moniką Rokicką z Działu Promocji PB.

Wyjaśnialiśmy, jak zdając egzamin maturalny z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek. Zwracaliśmy też uwagę kandydatów na nowe kierunki: cyfryzację przemysłu oraz zarządzanie finansami i rachunkowość. Najczęściej pytano o progi punktowe dla kandydatów na kierunek informatyka, o to ilu chętnych było w zeszłym roku na budownictwo, czy logistykę, a także o to egzaminy z rysunku. Młodzież zgłaszała też swoje obawy o wyniki matury, która w tym roku odbywać się będzie w nowej formule.   

XVI Łosickie Spotkanie Edukacyjne mają formę targów, na których swoje stoiska prezentują uczelnie wyższe z województw mazowieckiego i podlaskiego. W tym roku przyjechało do Łosic 23 wystawców. Celem wydarzenia jest przybliżenie maturzystom z całego powiatu łosickiego najnowszej oferty edukacyjnej i ułatwienie wyboru dalszej drogi kształcenia.

W rankingu Perspektywy 2023 Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Łosicach zajęło 179 pozycję w województwie mazowieckim.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach za zaproszenie, świetną organizację wydarzenia i jak zwykle życzliwe przyjęcie.

mr