21 października 2022 roku Politechnika Białostocka uczestniczyła w XI Targach Pracy i Edukacji w Białej Podlaskiej. Wydarzenie zorganizowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Lubelska Wojewódzka Komenda OHP, Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej oraz Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. Tematem przewodnim imprezy była innowacyjność firm – współpraca biznesu i nauki.

W czasie targów poruszano tematykę polskiego systemu kształcenia zawodowego. Licznie przybyli uczestnicy mogli zapoznać się z ofertami pracy oraz ofertami edukacyjnymi. Reprezentant Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, dr inż. Waldemar Łupiński promował naszą uczelnię i zachęcał do podjęcia studiów na kierunku gospodarka przestrzenna.

Rozmawiałem na Targach z wieloma nauczycielami i doradcami zawodowymi. Są bardzo zainteresowane kontaktem z Politechniką Białostocką i zachęcaniem swoich uczniów do dalszej edukacji. I tak, już niebawem Wydział Budownictwa i Nauki o Środowisku odwiedzi wycieczka szkolna z Białej Podlaskiej. Nawiązałem też kontakt z firmą z branży mechanicznej, która była zainteresowana zaproszeniem studentów Politechniki Białostockiej na praktyki i staże – opowiedział dr inż. Waldemar Łupiński.

W targach wzięło udział ponad 70 wystawców, oferujących zróżnicowane oferty pracy stałej i dorywczej. Imprezę odwiedziło wielu zainteresowanych poszukiwaniem pracy. Było też mnóstwo młodzieży ze szkół w Białej Podlaskiej i okolicy.

Bardzo cieszy nas to zainteresowanie ofertą Politechniki Białostockiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Do zobaczenia za rok!