20 miejsc w domach studenckich oferuje Politechnika Białostocka swoim najlepszym, nowym studentom. Właśnie startuje siódma akcja „Akademiki za dobre wyniki”, w której uczelnia oferuje stypendium mieszkaniowe w wysokości około 4800 złotych. To pozwoli na pokrycie opłaty za akademik na cały rok akademicki 2023/2024.

– 20 miejsc w domach studenta, bezpłatnych przez 10 miesięcy roku akademickiego. Te pokoje studenckie są w pełni umeblowane, wyremontowane, dostosowane do przepisów przeciwpożarowych. Trwają właśnie działania zmierzające do podniesienia standardów we wszelkich aspektach wszystkich naszych akademików – podkreśla dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, rektor Politechniki Białostockiej.

Akcja „Akademiki za dobre wyniki” to forma wsparcia dla tych kandydatów na studia, którzy:

• zakwalifikowali się na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych w Politechnice Białostockiej i podejmą studia od roku akademickiego 2023/2024
  • zdali pisemny egzamin maturalny w 2023 roku z przedmiotów na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym i uzyskały z co najmniej 1 przedmiotu nie mniej niż 85% punktów możliwych do zdobycia.

Osoby, które spełniają powyższe kryteria powinny do 31 lipca 2023 roku złożyć stosowny wniosek (jego wzór stanowi Załącznik Nr 1 do Regulaminu – plik do pobrania w linku poniżej). Wypełniony dokument należy dostarczyć do biura Centrum Spraw Studenckich, Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej, które mieści się w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16, II piętro pokój P 2/37, Białystok. Na podstawie złożonych wniosków powstanie lista rankingowa i wyłonionych zostanie nie więcej niż 20 laureatów stypendium mieszkaniowego. Ich nazwiska poznamy najpóźniej 21 sierpnia 2023 roku.

– Dość szybko trzeba zadziałać. Jeżeli te atuty ma się w ręku to czekamy na dokumenty od takich wybitnych kandydatów. Serdecznie ich zapraszamy, bo oprócz wygodnych, dobrze zlokalizowanych i zapewniających naprawdę fajne życie studenckie akademików, oferujemy także fajne studia – dodaje rektor dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

O co toczy się bój?

Wyłonieni w akcji „Akademiki za dobre wyniki” laureaci zamieszkają w świetnej lokalizacji! Akademiki Politechniki położone są w centrum Białegostoku, na kampusie przy ul. Zwierzynieckiej. Blisko stąd na 4 wydziały uczelni: Informatyki, Mechaniczny, Elektryczny, Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz do Biblioteki PB, Akademickiego Centrum Sportu i Klubu Gwint. Wygodnie i szybko można stąd dojechać na Wydział Architektury czy Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. W pobliżu akademików są też przystanki autobusowe i stacje rowerowe, a także malowniczy park Zwierzyniecki.

W akcji „Akademiki za dobre wyniki” oferujemy pokoje 2-osobowe w dobrym standardzie. Stypendysta może jednak, za odpowiednią dopłatą, starać się o przyznanie miejsca w pokoju 1-osobowym lub miejsca w pokoju 2-osobowym zamieszkiwanym przez 1 osobę.

Pokoje studenckie są w pełni umeblowane. Na wyposażeniu są: lodówka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka jest wspólna dla dwóch pokoi. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu. Warto podkreślić, że domy studenta przeszły niedawno lifting. Są dostosowanie do przepisów przeciwpożarowych, podniesiono standard pokoi, wyposażono w nowy sprzęt wspólne kuchnie, pralnie, suszarnie. Więcej informacji o domach studenta Politechniki Białostockiej znajdziesz na stronie: akademiki.bialystok.pl

Regulamin i wzory dokumentów w 7. edycji akcji „Akademiki za dobre wyniki” znajdziesz na stronie: akademiki-za-dobre-wyniki