Studenckie koła naukowe są gejzerem kreatywności i akademickiej przedsiębiorczości! W Politechnice Białostockiej funkcjonuje ich ponad 60!

To w ramach SKNów powstają prototypy łazików marsjańskich, konstrukcje robotów mobilnych, czy pojazdów, które zachwycają pomysłowością zastosowanych rozwiązań technicznych. Studenci opracowują ekologiczne materiały budowlane, we współpracy z przedsiębiorstwami rozwiązują problemy logistyczne, starają się wymyślić rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Jednoczą ludzi o podobnych zainteresowaniach, stwarzają kreatywną przestrzeń do rozwijania wiedzy, pasji i kompetencji miękkich. Studenckie koła naukowe to ważny element życia akademickiego, a także ogromny potencjał, który warto wzmacniać.

W 5. edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego studenci mogą zdobyć dofinansowanie do swoich ambitnych projektów badawczych i rozwojowych.

Warto z niego skorzystać!!

Celem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych w realizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz w transferze wyników prowadzonych projektów do sfery gospodarczej. Dodatkowo program umożliwia zdobywanie przez studentów kompetencji miękkich przydatnych do skutecznego zarządzania tymi projektami. W ramach przedsięwzięcia możliwy jest także zakup certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników swoich prac badawczych.

Uwaga! Koła naukowe mogą uzyskać finansowanie albo dofinansowanie projektu, które nie przekracza 70 tys. zł. Dopuszczany jest udział środków własnych (wkładu własnego) w kosztach przedsięwzięcia, ale nie jest to warunek obligatoryjny.

Zasady udziału studenckich kół naukowych Politechniki Białostockiej w ministerialnym projekcie określa dokument:

Zasady procedowania wniosków w Politechnice Białostockiej w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

Mowa w nim m.in. o maksymalnej liczbie wniosków, które Uczelnia może złożyć w ramach bieżącej edycji programu. Określa również wzór wniosku o dofinansowanie. Formularz wniosku (załącznik nr 1) podpisany przez opiekuna koła naukowego oraz dziekana, składany jest w wersji papierowej i elektronicznej do Centrum Spraw Studenckich, Dydaktyki i Rekrutacji

Termin przesłania wniosków: do 11 października 2024 roku.

Przejdź do strony: Projekty PB – Studenckie koła naukowe tworzą innowacje

Serdecznie zachęcamy do udziału w piątej edycji programu!
W jego czterech poprzednich edycjach dofinansowanie uzyskało łącznie 14 studenckich kół naukowych działających w Politechnice Białostockiej!

Dodatkowe informacje nt. Programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” na stronie MNiSW

(mr)