21 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych z III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku odwiedzili Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej.

Dzięki prezentacji dr. hab. inż. Jarosława Szusty, prof. PB, prorektora ds. studenckich uczelni, mieli okazję poznać kierunki studiów oferowane przez Wydział Mechaniczny. Zobaczyli też projekty, które powstają w sekcji Cerber Motorsport koła naukowego AUTO-MOTO-CLUB. Przyjrzeli się z bliska bolidom Formula Student oraz innym pojazdom, zbudowanym przez naszych studentów np. monster truck.

Podczas swojej wizyty licealiści zapoznali się z działaniem hamowni samochodowej, dowiedzieli się, jak specjaliści z inżynierii biomedycznej badają narządy ruchu człowieka oraz sprawdzili potencjał urządzeń, składających się na instalację w inteligentnych domach.

Było ciekawie, momentami bardzo wesoło i przede wszystkim praktycznie.

Warto przypomnieć, że od roku szkolnego 2022/2023 Politechnika Białostocka objęła patronatem klasę I w III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. Ze względu na profil i patronat największej w północno-wschodniej Polsce uczelni technicznej klasa patronacka jest nazywana klasą politechniczną.