124 litry krwi z 277 donacji zebrali motocykliści podczas XVI Motoserca Białystok i Podlaskiego Motocyklowego Zakończenia Lata 2024. Na kampus Politechniki Białostockiej przyjechało około 600 motocykli.

Zbiórka krwi to główny punkt programu każdego Motoserca Białystok. W tym roku, podobnie jak przez ostatnie dwa lata, prowadzona była w budynku Inno-Eko-Tech Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

Motocykliści tego dnia łącznie oddali 124 litry krwi.

Nie zabrakło również konkursów z nagrodami, pokazów oraz strefy dla dzieci. A wszystko to w otoczeniu setek błyszczących maszyn.

Punktem kulminacyjnym akcji była tradycyjna parada motocyklowa, która przejechała ulicami Białegostoku. Głośny ryk silników i ciekawe maszyny z pewnością zwróciły uwagę mieszkańców miasta.

Motoserce to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim szlachetna inicjatywa. Dzięki zaangażowaniu motocyklistów udało się zebrać rekordową ilość krwi. Przez 15 lat trwania akcji, podlascy motocykliści oddali już ponad 1900 litrów krwi, ratując tym samym wiele ludzkich istnień.

Posłuchaj relacji Radia Akadera 87,7 FM