Politechnika Białostocka zakwalifikowała 180 osób na 6 kierunków studiów niestacjonarnych II stopnia w rekrutacji na rok akademicki 2024/2025. Najwięcej kierunków studiów dostępnych dla kandydatów było na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku, w ofercie Uczelni znalazły się także kierunki studiów II stopnia z wydziałów: Elektrycznego, Inżynierii Zarządzania oraz Mechanicznego.

Zapisy na niestacjonarne studia II stopnia trwały w Politechnice Białostockiej do 11 września 2024 r. Możliwość łączenia pracy i pogłębiania kompetencji zawodowych skusiła przyszłych magistrów, którzy chcą wzbogacić swoje CV poszukiwanymi na rynku pracy specjalnościami. Praktyczne wykształcenie, możliwość awansu oraz zdobycia uprawnień zawodowych – to mocne argumenty, które przemawiają za podjęciem studiów magisterskich.

Największa liczba kandydatów była zainteresowana ofertą Wydziału Elektrycznego, gdzie na kierunku elektrotechnika chce rozpocząć studia 62 kandydatów. Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku również przyciągnął sporo chętnych – 80 osób zwiąże z nim swoją przyszłość. Z kolei 35 osób wybrało Wydział Inżynierii Zarządzania.

Studia II stopnia trwają krócej niż studia I stopnia: od 3 do 4 semestrów (4 semestry na Wydziale Inżynierii Zarządzania). Studenci studiów niestacjonarnych w każdym semestrze mają średnio 10 zjazdów. Pierwszy z nich odbędzie się już w dniach 4-6 października 2024 r.

Pełną listę osób przyjętych na studia niestacjonarne II stopnia poznamy 25 września 2024 r. Kandydaci na niestacjonarne studia II stopnia znajdą informacje o tym czy zostali zakwalifikowani na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej (IRK).

Osoby, które nie wzięły udziału w dotychczasowej rekrutacji, będą mogły to zrobić w trybie złożenia podań o przyjęcia w ramach wolnych miejsc (20-23.09.2024).

Do zobaczenia na studiach!

Szczegółowe informacje: