Kampus Politechniki Białostockiej znów zapełni się rykiem silników i fanami dwóch kółek! 21 września 2024 r. (sobota) o 9:00 na parkingach od strony ulicy Świerkowej rozpocznie się MOTOSERCE 2024 oraz Podlaskie Motocyklowe Zakończenie Lata.

MOTOSERCE to wyjątkowe wydarzenie – łączy pasję do motocykli z chęcią niesienia pomocy. Co roku przyciąga rzesze uczestników. Już po raz trzeci na kampusie Politechniki Białostockiej spotkają się białostockie kluby motocyklowe, ich rodziny i sympatycy. Zabawa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych!

Na parkingu Politechniki Białostockiej od strony ulicy Świerkowej zaparkują setki motocykli! Od najnowszych modeli po perełki motoryzacji – będzie na czym zawiesić oko. Nie zabraknie pokazów i szkoleń z pierwszej pomocy, konkursów oraz animacji dla najmłodszych. Będzie też wystawa pojazdów retro oraz stoisko z motocyklowymi przekąskami. W ubiegłym roku te atrakcje przyciągnęły ponad 1500 osób!

Głównym celem MOTOSERCA jest jednak zbiórka krwi.

– Motocykliści mają często złą reputację, ale to wydarzenie pokazuje, że jesteśmy ludźmi z sercem, którzy chcą pomagać innym. Chcemy, aby jak najwięcej osób dołączyło do naszej akcji i oddało krew. Szczególnie teraz, kiedy zapotrzebowanie na krew jest duże, a liczba dawców nieco spada – podkreśla Jacek Borowski, jeden ze współorganizatorów MOTOSERCA w Białymstoku.

Warto podkreślić, że od początku istnienia akcji, w całej Polsce udało się zebrać ponad 38 tysięcy litrów krwi! W tym 1900 litrów oddali podlascy motocykliści. W 2023 roku wielkość donacji oddana podczas MOTOSERCA na kampusie Politechniki Białostockiej wyniosła 103 litrów. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja pobije wszystkie dotychczasowe rekordy.

Kulminacyjnym punktem MOTOSERCA będzie tradycyjna parada motocyklowa ulicami miasta. Maszyny wyruszą z Politechniki Białostockiej o 13:00 i przejadą ulicami Białegostoku. Akcja symbolicznie zamknie sezon motocyklowy 2024 r.

PROGRAM MOTOSERCA, 21 września 2024 r.

8.30-Msza Święta w intencji motocyklistów w kościele przy ul. Pogodnej 63 w Białymstoku

9:00 – Start imprezy

9:00 – 15:00 – Donacja krwi

9:00 – 15:00 – Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej

9:00 – 15:00 – Bezpłatne konsultacje okulistyczne

10:00 – 15:00 – Konkursy i pokazy, w tym pokazy stuntu motocyklowego, sztuki walki, konkursy i konkurencje motocyklowe z nagrodami

13:00 – 13:30 – Parada motocyklowa ulicami Białegostoku.

16:00 – Zakończenie imprezy

MOTOSERCE jest organizowane przez podlaskie kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych: Road Runners Poland MC, No Name Poland MC, Vulcaneria Poland MC, Buddies Białystok, Retro Riders Białystok FG, God’s Guard Sacerdos Group.

Patronat: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Białystok, Politechnika Białostocka

Patronat medialny: Radio Akadera, TVP3 Białystok, Twoja Telewizja Regionalna, Radio Jard, Kurier Poranny.

(mr)

mapa sytuacyjna wydarzenia