W rekrutacji na studia niestacjonarne I stopnia na rok akademicki 2024/2025 Politechnika Białostocka zakwalifikowała 541 osób na 12 kierunków studiów na 5 wydziałach uczelni. Przyszli absolwenci studiów inżynierskich i licencjackich będą łączyć najnowszą wiedzę techniczną z praktycznymi umiejętnościami, które są silnymi atutami w zawodowej przyszłości.

W tegorocznej rekrutacji na niestacjonarne studia I stopnia największą liczbę kierunków oferował Wydział Inżynierii Zarządzania, za nim plasował się Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku. Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek informatyka (107 kandydatów), tuż za nim było budownictwo (97 kandydatów) oraz logistyka (91 kandydatów). 10 kierunków studiów rozpoczętych w roku akademickim 2024/2025 zwieńczy otrzymanie tytułu inżyniera. Natomiast studenci kierunków takich, jak zarządzanie, zarządzanie finansami i rachunkowość – zakończą studia I stopnia z tytułem licencjata.

W każdym semestrze Politechnika Białostocka planuje średnio 10 zjazdów studentów. Pierwszy z nich odbędzie się już 4-6 października 2024 r. Studia I stopnia trwają 6 semestrów (studia licencjackie) lub 7 semestrów (studia inżynierskie).

Pełną listę osób przyjętych na studia niestacjonarne I stopnia poznamy 25 września 2024 r.
Kandydaci na niestacjonarne studia I stopnia znajdą informacje o tym czy zostali przyjęci na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej (IRK).

Osoby, które chciałyby od października 2024 r. wstąpić do społeczności studentów Politechniki Białostockiej a nie wzięły udział w dotychczasowej rekrutacji, będą mogły to zrobić w trakcie przyjmowania podań o przyjęcia na studia w ramach wolnych miejsc (20-23.09.2024).

Do zobaczenia na studiach!

Szczegółowe informacje:

System IRK