Zespół Cerber Motorsport z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zakończył zawody Formula Student w Austrii! Premiera bolidu CMS-09 na austriackim torze przyniosła nam 3. miejsca na podium, w tym w najbardziej wymagającej konkurencji dynamicznej, jaką jest endurance.

Wyścigi Formula Student w Austrii trwały od 21 do 25 lipca 2024 i rozpoczęły serię 4. zawodów, w których bierze udział team konstruktorów z Wydziałów: Mechanicznego, Elektrycznego i Informatyki.

Nasi studenci zaprezentowali po raz pierwszy pojazd o napędzie hybrydowym, który przyniósł im najwyższe noty w następujących kategoriach dynamicznych:

• 2. miejsce w kategorii acceleration
  • 2. miejsce w kategorii endurance
  • 3. miejsce w kategorii skidpad

Gratulujemy!

Teraz nasi przygotowują się do Formula Student East na Węgrzech, które startują 28 lipca! Życzymy naszej drużynie powodzenia!

Studentów Politechniki Białostockiej wspiera Województwo Podlaskie, a w wyjazdach zagranicznych – Miasto Białystok

Fot. Cerber Motorsport, WM PB

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Formula Student w Austrii: