Nasza politechniczna drużyna piłkarska spisała się na medal! Nie dość, że dwukrotnie stanęła na podium w XIII Turnieju Charytatywnym Piłki Nożnej „Rotary Cup” , to jeszcze wsparła przy okazję dzieci i młodzież z białostockich placówek opiekuńczo-wychowawczych! W  rozegranych 5 października 2024 zawodach nasz bramkarz zajął 1 . miejsce, a cała reprezentacja drużynowa uczelni – 3 . miejsce! Brawo!

Drużyna Politechniki Białostockiej zadebiutowała z sukcesem w XIII Turnieju Charytatywnym Piłki Nożnej „Rotary Cup”, który odbył się na boiskach BOSiRu. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn, które podzielone zostały na dwie pięciozespołowe grupy A i B. Nasi sportowcy rywalizowali z zespołami, w skład których weszli przedstawiciele dużych firm z regionu.

Rozegraliśmy mecze m.in. z firmami SMP Poland oraz PLUM. Zacięta walka zaprowadziła nas na podium! Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Mateuszowi Stroczkowskiemu (stracił zaledwie 2 gole w 5 meczach), a w klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła 3. miejsce! Cel był wyjątkowo szczytny – dochód z zebranych środków zostanie przekazany na rzecz edukacji uzupełniającej podopiecznych białostockich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Skład drużyny reprezentującej Politechnikę Białostocką:

1. Mirosław Kondratiuk
  2. Maciej Półkośnik
  3. Łukasz Giczan
  4. Grzegorz Górski
  5. Filip Broniewicz
  6. Wojciech Rogalski
  7. Piotr Gołąbeski
  8. Andrzej Ruszewski
  9. Dawid Ożarowski
  10. Mateusz Stroczkowski

Wielkie brawa dla sportowców o ogromnym sercu!

Turniej był i będzie dalej organizowany przez Stowarzyszenie Rotary Klub Białystok. Następna edycja jest planowana na kwiecień 2025.

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju:

(mz)